Celostátní přebor v ZZZ 2023

datum konání: 20. 5. – 21. 5. 2023, publikováno: 25. 5. 2023

V pátek 19. května 2023 vyrazila dorostenecká hlídka ve složení Antonín Hašek, Vanda Knettigová a Eliška Lichá společně s náhradníkem Janem Šímou a pod dohledem cvičitelky Majky Sukové na celostátní přebor ČOS v zálesáckém závodu zdatnosti. Ten letos pořádala sokolská jednota Praha-Libeň uprostřed CHKO Křivoklátsko v rekreačním středisku Machův Mlýn.

Hned v sobotu ráno po nástupu začaly hlídky plnit jednotlivé závodní úkoly. Patřilo mezi ně rozdělání ohně a přivedení vody v ešusu k varu, dále tzv. kardiopulmonální resuscitace (KPR) a nakonec zdolání závodní trati dlouhé 6 km, na které sokolové poznávali souhvězdí, přírodniny či živočichy, uzlovali, šplhali na laně, překonávali překážky, odhadovali vzdálenosti, házeli na cíl, luštili Morseovu abecedu, a také si zopakovali něco z historie Sokola, zdravovědy a vlastivědy.
Po návratu a odpočinku se písečtí závodníci vydali společně s ostatními na výlet na nedaleký hrad Krakovec. Účastníkům celý den přálo slunečné počasí, a tak se závod i následná procházka nesla v příjemné atmosféře. Večer pak čekal na všechny táborák se spoustou písniček.

Vyhlášení proběhlo v neděli ráno a poté již následovalo balení a dlouhá cesta domů. Písecká hlídka skončila nakonec na sedmém místě, a patří jí tak velká gratulace za předvedené výkony a poděkování za úspěšnou reprezentaci Sokola.