Chlapácký dvojboj 2021

datum konání: 17. 10. 2021, publikováno: 19. 10. 2021

Po dvou letech zavítali písečtí Sokolové z oddělení gymnastů do hlavního města na IV. ročník Chlapáckého dvojboje, který pořádala sokolská jednota Praha Radotín. Tento závod se skládá ze dvou mužských nářadí - kruhů a bradel (pro mladší kategorie z kruhů a hrazdy).

V neděli 17. října se do radotínské sokolovny sjelo celkem 65 závodníků a i odvážných závodnic, které se dokázaly s náročným nářadím poprat. Mezi nimi figurovalo také 6 mužských a 10 ženských zástupců z Písku.
Jako první začali soutěž nejzkušenější borci a borkyně, tj. kategorie mužů, dorostenců, žen a dorostenek. Vzhledem k neomezenosti sestav, byly zvláště u chlapů k vidění náročné silové či švihové prvky. V druhém sledu nastoupilo mladší žactvo a jako poslední závodila kategorie staršího žactva, kam se řadila většina našich gymnastů. Celý závod proběhl bez komplikací a v příjemné atmosféře, takže již kolem 14:30 došlo k jeho ukončení, sklizení nářadí a odjezdu účastníků do svých domovů.

Reprezentanti píseckého Odboru všestrannosti se po návratu do Písku sešli v místní pizzerii, aby za dobrého jídla a pití oslavili své výkony, a také zisk 8 medailí.

Přehled našich medailistů:

• Martin Matura (muži) - 1. místo