Cvičební rok 2020/21

publikováno: 26. 9. 2020

V Sokole Písek se rozjel další cvičební rok. Děti se plně věnují pohybovým aktivitám pod vedením našich cvičitelů a vymýšlí svá vystoupení na Akademii, která je plánována na 11. listopadu. Někteří již dokonce zahájili přípravu na gymnastické závody.

Stále však přijímáme nové cvičence do oddělení mladších žáků, starších žáků, starších žákyň a dorostu, a hledáme také zájemce o nově otevřená oddělení Sportovních her a Silové gymnastiky.

Kromě pravidelných cvičení připravuje Odbor všestrannosti pro všechny cvičence i veřejnost nabitý program. Všechny důležité akce, které pořádáme nebo se jich zúčastňujeme, jsou k vidění v našem Kalendáři akcí či v Termínové listině. Co nás tedy v následujících dnech a týdnech čeká?

Aktuálně probíhající akcí je celorepublikový týden Sokol spolu v pohybu a s ním spojené otevřené cvičební hodiny, workshop párové akrobacie či výlet po okolí Písku. Kompletní program na písecký týden v pohybu naleznete zde.

Letošní novinkou je projekt Centrum Odboru všestrannosti, ve kterém otevíráme nové programy k přispění pohybu nejen sokolských dětí. Informace o jednotlivých programech a registrační formulář naleznete zde. První akcí je již zmíněný výlet po okolí Písku, který se uskuteční již tuto neděli 27. září, dále pak od října začnou lekce plavání, lezení, bruslení a další.

Ve čtvrtek 8. října společně oslavíme Památný den sokolstva. V sobotu 17. října pořádáme XX. ročník závodu ve šplhu na laně s názvem Písecký šplhavec. A v rámci oslav výročí vzniku republiky se bude ve středu 28. října konat Sokolský běh republiky.