Dua-Trojboj 2021

datum konání: 5. 12. 2021, publikováno: 7. 12. 2021

V neděli 5. prosince pořádala milevská jednota ve své sokolovně 2. ročník závodu s názvem Dua-Trojboj. Jde o gymnastickou soutěž ve dvojicích, kde jeden z dvojice cvičí na hrazdě a druhý na kruzích (chlapci) nebo na kladině (dívky). Třetí disciplínou je poté společné cvičení na prostné.
Vzhledem k aktuálním vládním nařízením nebyla letos povolena přítomnost diváků. Závodu se však zúčastnilo celkem 37 dvojic, které se vzájemně podporovaly, a tím chybějící diváky nahradily. Z Písku přijelo na závod 16 cvičenců, tedy 8 dvojic, které se v různých kategoriích snažily vybojovat, co nejlepší umístění. Po výborných výkonech si písečtí sokolové nakonec odvezli 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Tento úspěch po příjezdu oslavili společným jídlem v písecké pizzerii a již nyní se těší na příští ročník.

Videa