Gymnastický kemp VG

datum konání: 5. 2. – 6. 2. 2022, publikováno: 7. 2. 2022

O víkendu 5. až 6. února se ve specializované gymnastické tělocvičně Jojogym v Dobřichovicích konal gymnastický kemp pro mladší žákyně, který pořádala komise všeobecné gymnastiky. Do Jojogymu se sjelo celkem 13 trenérů a 40 děvčat z celé republiky, které byly rozděleny do 6 družstev.

V těchto družstvech prošly sobotním programem, který se skládal ze čtyř 1,5 hodinových bloků. Během nich si děvčata zacvičila na akrobacii, kladinách, hrazdě, přeskoku, trampolínovém pásu, ale také si vyzkoušela dámská bradla, posilování a základy moderní a akrobatické gymnastiky.

V neděli dopoledne si všichni mohli zvolit nářadí dle libosti a většina děvčat si dle předpokladu vybrala trampolínový pás a skoky z trampolíny do jámy. Na programu byla také taneční průprava, kde se všechny dívky učily společnou rytmickou sestavu, dále kompenzační cvičení a na závěr nesměl chybět strečink. Nakonec se účastnice rozloučily společným tancem, který se naučily, a po obědě vyrazily zpět do svých domovů.

Videa