Hrejkovická dvacítka 2022

datum konání: 8. 1. 2022, publikováno: 10. 1. 2022

V sobotu 8. ledna vyrazila parta 13 dospělých a 4 dětí na tradiční 38. ročník pochodu s názvem Novoroční Hrejkovická 20. Sokolská skupina se z různých koutů republiky sešla v ranních hodinách u hrejkovické hospody, kde pochod každoročně startuje.

Dvacetikilometrová trasa, na kterou se letos vydalo přes 1300 nadšenců, vedla kolem rybníka Pokoj směrem k Jenišovskému zámku až do Přeborova. Dále se pokračovalo k židovskému hřbitovu za Milevskem, kde byla hlavní kontrola s občerstvením. Po posilnění pečenými špekáčky vedla zpáteční cesta přes milevský klášter a rybník Boukal zpět do Hrejkovic.

Naši sokolové po cestě sesbírali požadovaná razítka na všech kontrolách (viz zde), čímž úspěšně zdolali celou trasu. Počasí výletníkům přálo a již teď se těší na další ročník.