Letní soustředění gymnastů 2022

datum konání: 25. 7. – 29. 7. 2022, publikováno: 2. 8. 2022

Od 25. do 29. července proběhlo soustředění pro oddělení gymnastiky, které se tentokrát oproti loňským rokům celé uskutečnilo v českobudějovickém GymCentru. Do jihočeské metropole vyrazilo celkem 13 cvičenců a 3 cvičitelé, a to již v pondělí ráno, aby se ihned po příjezdu mohlo začít se cvičením.
Gymnasté cvičili každý den na 6 nářadích: prostné, přeskoku, bradlech, kruzích, kladině a hrazdě. Kromě gymnastiky však trénovali i své znalosti na Závod zálesácké zdatnosti - dostávali lekce z uzlů, zdravovědy, ohňů, map, přírody, šifer apod. Celé soustředění pak provázela týmová hra, která spočívala v získávání surovin za jednotlivé soutěže, ze kterých si pak týmy měly vybavit vlastní sokolovnu gymnastickým nářadím, cvičiteli a cvičenci.

Děti si soustředění užily, vyzkoušely si zde řadu nových prvků, které budou chtít v Písku zdokonalovat a již se těší na září, až jim opět v Sokole začnou tréninky gymnastiky.

Fotky a videa.