Letní stanový tábor 2020

datum konání: 2. 7. – 18. 7. 2020, publikováno: 19. 7. 2020

I přes veškerá omezení, váhání a nejistotu uspořádal nakonec T. J. Sokol Písek svůj stanový tábor v tradičním termínu na začátku prázdnin. Táborníci a vedoucí letos odjížděli na táborovou louku nedaleko Záblatí již ve čtvrtek 2. července, kde pobývali uprostřed šumavských lesů až do soboty 18. července. Tábor byl tedy tentokrát delší o dva dny oproti posledním rokům. Další zvláštností bylo zrušení návštěvního dne, ovšem děti si díky nabytému programu pobyt na sokolském táboře užily i bez přítomnosti rodičů v půlce tábora.
Letošním tématem byla Záhada hlavolamu. Takže během celotáborové etapové hry se účastníci vžili do rolí mladých hochů z Rychlých šípů, kteří se ve Stínadlech střetávali s Vonty, pátrali po záhadném ježkovi v kleci a odkrývali tajemnou smrt Jana Tleskače.
Další náplní tábora byla nauka tábornických dovedností mezi něž patří například vázání uzlů, stavba přístřešků, zapalování ohňů, první pomoc či čtení v mapě. V druhém týdnu se pak konaly různé soutěže a závody - tarzanův běh, orientační běh, všestrannostní závod, dřevorubecký závod aj. Dále se táborníci mohli zúčastnit stezky odvahy nebo jednodenního či dvoudenního výletu.

Fotografie naleznete na našem rajčeti.