Letní stanový tábor 2021

datum konání: 1. 7. – 17. 7. 2021, publikováno: 22. 7. 2021

I přes nepříznivou epidemickou situaci na začátku roku se i letos podařilo píseckému Odboru všestrannosti uspořádat tolik oblíbený sokolský tábor, který se tradičně pořádá na začátku letních prázdnin. Otestovaní táborníci a vedoucí odjeli z Písku ve čtvrtek 1. července a vrátili se až v sobotu 17. července.
Již potřetí naši Sokolové zavítali na šumavskou louku nedaleko Záblatí u Prachatic, kde si během tří dnů postavili stany, jídelnu, kuchyň, záchody, sušárnu, týpí, stožár a další drobnosti, které byly třeba k plynulému 16dennímu pobytu na táboře. Letošní novinkou byla stavba sauny, o kterou se postaralo družstvo nejstarších táborníků.

Oproti loňsku se v půlce tábora mohli na louku za svými ratolestmi podívat jejich rodiče. Kvůli podmínce, aby se všichni návštěvníci pohybovali pouze po území tábora, byl návštěvní den plný důkladných prohlídek všech táborových staveb (nejoblíbenější destinací byly záchody ☺) a povídání si s ostatními rodiči, přáteli a sokoly.

Téma tábora a celotáborové etapové hry byla “Cesta do středu Země”, kdy proti sobě stály 4 týmy (a jedno družstvo těch úplně nejmenších), které se v nejrůznějších hrách snažily nasbírat více bodů než jejich soupeři. Dva dny před odjezdem pak došlo k vyvrcholení etapovky celodenní hrou. Během ní musela všechna družstva projít 10km okruh v okolí tábořiště a splnit několik úkolů, díky kterým nakonec všichni dosáhli středu Země, a také se úspěšně vrátili na povrch.

Kromě etapovky nechyběla ani nauka tábornických dovedností mezi něž patří například práce s mapou, vázání uzlů, zapalování ohňů, stavba přístřešků, první pomoc a další. V druhém týdnu se pak konaly různé soutěže jako například Tarzanův, orientační či Hoganův běh, všestrannostní závod nebo dřevorubecká soutěž. V neposlední řadě bylo také možné se zúčastnit stezky odvahy nebo jednodenního či dvoudenního výletu.

Fotky z tábora naleznete ZDE.