Zpět na hlavní stránku

Lidské pyramidy díl č. 5

publikováno: 26. 5. 2021

Noc sokoloven se pomalu blíží a jak už jsme zmínili v jedné z předchozích aktualit, jejím tématem jsou letos Lidské pyramidy. Pro tuto příležitost byla Českou obcí sokolskou ve spolupráci s naším Centrem Odboru všestrannosti natočena instruktážní videa, která budou vycházet v seriálu Cvičím se Sokolem. Každý týden se tak nyní můžete těšit na jedno video, ve kterém uvidíte naše cvičence a cvičitele předvádět skupinovou akrobacii.

Myšlenka lidských pyramid má základ v publikaci, která vyšla v roce 1917 v Chicagu pod názvem Skupiny. Zajímavostí je, že ačkoliv byla vydaná v Americe, je napsaná česky, protože ji vydal tehdejší Svaz Česko-Slovanského Sokolstva. Autorem knihy je Josef Paskovský, který byl náčelníkem Svazu a cvičitel Sokola Chicago.

Ve čtvrtém díle jste mohli shlédnout pokročilý prvek s názvem „Velká pyramida“. V posledním pátém díle uvidíte také pyramidu, ale tentokrát „Pyramidu v kleče“. Na její postavení již budete potřebovat spoustu kamarádů, protože je složená z deseti cvičenců. Při jejím vytváření postupujte opatrně a doporučujeme dát do spodního patra větší a silnější cvičence. Pokud pyramidu zvládnete, pošlete nám fotku na sokolpisekinfo@seznam.cz.

Jsme rádi, že jste s námi absolovali celý seriál Lidských pyramid. Pokud se vám líbil, máte možnost se ještě podívat na fotky z natáčení. Budeme se na vás těšit za měsíc v pátek 25. června na Noci sokoloven v Písku, kde si budete moci prohlédnout lidské pyramidy naživo.

Lidské pyramidy pro Noc sokoloven - díl č. 5