Lov velikonočních vajíček - ukončení

datum konání: 1. 4. – 18. 4. 2021, publikováno: 21. 4. 2021

Během velikonočních svátků Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek opět vymyslel v rámci projektu Centrum OV pro své členy a širokou veřejnost úkolové trasy tematicky zaměřené na Velikonoce.

Pro malé děti byly připraveny 4 nápovědy ve formě zašifrovaných zpráv rozmístěné po Písku, které odkazovaly k pomníku Dr. Aloise Rašína v lese Amerika. Zde se nacházela startovní zpráva a začátek trasy s různými převážně hledacími úkoly. Na konci putování pak na děti čekal poklad v podobě čokoládového vajíčka.

Pro starší bylo připraveno třífázové pátrání po čokoládové odměně. Na první stezce na Bejčáku účastníci sledovali vajíčka a sbírali odpovědi do křížovky. Tajenka z křížovky je pak navedla na trasu nacházející se Na Hřebíčku, která byla plná nejrůznějších informací z oblasti velikonočních rekordů a zajímavostí. Poslední cesta čekala v lese Na Havírkách, kde se zprávy, obsahující šifru k nalezení dalšího stanoviště, schovávaly uvnitř malých plastových vajíček.

Naše velikonočních trasy absolvovalo velké množství dětí, ale i dospělých, kteří svým ratolestem při hledání pomáhali. Na trasu pro nejmenší se vypravilo téměř 200 dětí a na třífázové pátrání více než 60 starších dětí.

Fotky z Lovu velikonočních vajíček najdete ZDE.

V současné době Odbor všestrannosti pořádá “bojovku” mezi píseckými sokolskými odděleními. Každý týden zveřejňujeme zde na webu a na našich sociálních sítích řadu úkolů, které můžete plnit a získávat tak body pro své oddělení. Více informací naleznete v příspěvku Jarní všestraňácké výzvy a pro oddělení Rodičů a dětí v příspěvku Výzvičky.