Memoriál Bedřicha Šupčíka 2020

datum konání: 19. 9. 2020, publikováno: 20. 9. 2020

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se nakonec v sobotu 19. září v příbramské sokolovně uskutečnil již 26. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka. Tento nejstarší český závod ve šplhu na laně se měl původně konat o půl roku dříve - 21. března. Ovšem kvůli koronavirové situaci se závod letos přesunul na neobvyklý zářijový termín. I tak viselo ve vzduchu, že se tento druhý termín bude muset zrušit, to se však nakonec nestalo a memoriál se za přísnějších hygienických opatření úspěšně uspořádal.

Memoriál pořádá Sokol Příbram od roku 1993 na počest prvního československého zlatého medailisty na olympijských hrách v roce 1924 Bedřicha Šupčíka, který vyhrál právě ve šplhu (vyšplhal 8 metrů bez přírazu za 7,2 sekund). Závod je otevřen pro dorostence, kteří šplhají 4,5 metru, a pro muže, kteří se snaží překonat čas Bedřicha Šupčíka na laně dlouhém 8 metrů.

Účast nebyla tentokrát tak silná jako v loňských letech - zúčastnilo se 39 šplhavců. Mezi nimi byli i 2 písečtí Sokolové z Five Fellas, kteří v půlce závodu vystoupili se svou neobvyklou dvoučlennou sestavou silové gymnastiky. I přes to sklidili v příbramské sokolovně velké uznání a potlesk. Ve šplhu se pak oba zařadili přibližně do poloviny výsledkové listiny.
Z dorostu vyhrál na 4,5 metrech Tomáš Pouček ze Sokola Příbram v čase 3,00 s. Z mužů se vítězem na 8 metrech stal Aleš Novák ze Sokola Šternberk v neuvěřitelném čase 5,59 s. V kategorii Masters (narození 1969 a starší), která také šplhala 8 metrů, byl první Ludvík Cimburek s časem 10,53 s, který v roce 1993 vyhrál tehdejší nultý ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu na 8 m - tenkrát s časem 9,09 s.

Zde se podívejte na fotky a výsledky ze závodu.
Více o Memoriálu Bedřicha Šupčíka naleznete na webu Sokola Příbram.
Více informací o šplhu naleznete na webu Svět šplhu.

My v Sokole Písek doufáme, že budeme moci 17. října pořádat jubilejní 20. ročník Píseckého šplhavce, a že se tam uvidíme se všemi závodníky z Příbrami. Další informace o našem závodě naleznete v sekci Naše činnost.