Memoriál Bedřicha Šupčíka 2022

datum konání: 19. 3. 2022, publikováno: 21. 3. 2022

Dva borci z píseckého Odboru všestrannosti se v sobotu 19. března zúčastnili 28. ročníku Memoriálu Bedřicha Šupčíka. Tento závod ve šplhu na laně pořádá od roku 1993 tělocvičná jednota Sokol Příbram (více info zde).

Do příbramské sokolovny se letos sjelo celkem 43 šplhavců. Z nich si jako první odbylo svůj závod 9 borců z kategorie dorostenců, kteří šplhali na laně dlouhém 4,5 m. Vítězství si urval Omar Dubec z Brna s časem 3,29 s. Na zbytek mužů pak před zraky mnoha diváků čekalo osmimetrové lano. Napínavý finálový souboj mezi sebou svedli dva mladí talenti Tomáš Pouček z Příbrami a Adam Novotný ze Sokola Libeň. Vítězně, o pouhé dvě setiny, z něj nakonec vyšel domácí Tomáš Pouček, když při posledním pokusu vyšplhal za 6,07 s😲. Nejlepším mužem z kategorie Masters byl Ludvík Cimburek s časem 10,00 s.

Z Písku přijeli na Memoriál Honza Štěpán a Mára Matoška. Honzovi se i přes bolavý loket podařilo vyšplhat lano za 9,52 s, což mu vyneslo 15. místo. Mára obsadil 16. místo s časem 9,74 s.

Kompletní výsledky
Odkaz na fotky