Memoriál Jana Vorla 2023

datum konání: 11. 2. 2023, publikováno: 13. 2. 2023

V sobotu 11. února uspořádal libeňský náčelník jednoty J. Kubišta závod pro dorostence a muže v gymnastickém pětiboji a šplhu na laně, který je připomínkou na jejich zesnulého cvičitele Jana Vorla. Sokolovna T. J. Sokol Praha-Libeň přivítala na memoriálu 12 chlapů, kteří před rozhodčími zacvičili své sestavy na kruzích, hrazdě, bradlech, přeskoku a prostné. Ne všichni závodníci si troufli na všechna nářadí, a tak závod plně dokončilo jen 7 z nich. Šplhu na laně se pak zúčastnilo 9 mužů. Po odcvičení, uklizení sokolovny a vyhlášení výsledků se většina účastníků přesunula do nedaleké restaurace Hadog na zasloužený burger.

Putovní pohár memoriálu letos získal M. Křena ze Sokola Poděbrady.
Z píseckého Sokola dorazil tentokrát jediný zástupce, a to M. Matoška, který obsadil jak v gymnastice, tak i ve šplhu krásné třetí místo.

Letošním cílem memoriálu byla zkouška nových pravidel, které obsahovaly některé změny v tvorbě a bodování sestav. Tyto nová pravidla nyní projdou další diskuzí z řad mužských cvičenců, aby mohla být co nejdříve nasazena místo současných pravidel na gymnastické přebory ve všestrannosti ČOS.

Videa sestav