Mikuláš 2021

datum konání: 4. 12. 2021, publikováno: 5. 12. 2021

I v letošním roce jsme se rozhodli uspořádat Mikuláše v podobném duchu jako loni. Tentokrát se však děti nesnažily Mikuláše vyléčit, nýbrž ho musely najít. Mikuláš se totiž raději před zákeřnou nemocí schoval, aby znovu neonemocněl.

Celá cesta za Mikulášem, během které děti plnily různé úkoly a sbíraly razítka, začínala kousek od betléma u pošty. Účastníky pak provedla přes masné krámy, okolo fontány u sladovny a vánočního stromu na Velkém náměstí až k betlému u Kamenného mostu. Z poslední zprávy se všichni dozvěděli, že Mikuláš se schoval do sokolovny, a proto následující kroky vedly přímo tam.
U vstupu do sokolovny byl každý zkontrolován, že nasbíral všechna razítka a poté se mohl vydat na další část cesty. Ta pokračovala směrem na balkon, kde děti přidávaly přísady do čertova guláše a pomáhaly vytvořit pro čerta řetěz. Dále se šlo po točitých schodech do hlavního sálu. Tam už na všechny čekala velká opičí dráha, po jejímž překonání se každý dostal do vytouženého cíle - za oponu, kde čekal Mikuláš s andělem a dvěma čerty.
Mikuláš všechny hodné děti pochválil, ty zlobivé pokáral, a po odříkání básničky dostal každý malou nadílku.

Děkujeme všem organizátorům za přípravu a realizaci celé akce a doufáme, že se cesta za Mikulášem všem líbila. Případné připomínky můžete zasílat na e-mail sokolpisekinfo@seznam.cz.

Fotografie z akce najdete ZDE nebo na webu www.jcted.cz.