Mikuláš 2022

datum konání: 3. 12. 2022, publikováno: 5. 12. 2022

V sobotu 3. prosince se uskutečnila mikulášská akce pro písecké sokoly, do které se zapojilo přes 100 dětí i se svými rodiči a přáteli. Aby se účastníci mohli vydat za Mikulášem, museli nejprve v centru města nalézt 5 dílků rozbité andělské hvězdy, která je měla ochránit před čerty.

Po úspěšném absolvování trasy vedla cesta k Mikuláši s andělem v písecké sokolovně kolem “pekla”, které střežili dva pekelníci. U sv. Mikuláše pak předali odvážní výletníci nalezenou hvězdu andělovi a společně ji nalepili na plátno s noční oblohou, která tak byla na konci akce celá zaplněná malými hvězdičkami (viz obrázek).

Čerti si letos nakonec nikoho neodnesli, zato děti si ze sokolovny odnášely drobnou odměnu z nadílky a spoustu radosti. Do organizace se zapojilo mnoho bratrů a sester, aby akce proběhla hladce a bez problémů.

Fotky naleznete v naší sokolské galerii.