Noc sokoloven 2019

datum konání: 27. 9. 2019, publikováno: 29. 9. 2019

V pátek 27. září proběhl v písecké sokolovně I. ročník Noci sokoloven. Tato akce se pořádá každý rok pod záštitou ČOS v různých sokolských jednotách. Letos se poprvé přihlásila i ta naše. Několik desítek lidí se tak mohlo porozhlédnout po písecké tělocvičně, prohlédnout si různé fotografie a kroniky nebo si zacvičit na vytaženém nářadí.

Program začal v 18:00 vystoupením párové akrobacie skupiny Fearless. Poté proběhly celkem dvě komentované prohlídky, které diváky provedly celou sokolovnou Sokola Písek (od sklepa až po půdu). V rámci těchto prohlídek byl i výklad o historii píseckého Sokola, o jeho vzniku, stavbě sokolovny a jeho znovuzaložení po Sametové revoluci. Zakončení večera zajistili kluci z Five Fellas se svým vystoupením silové gymnastiky.

Tím ovšem večer zdaleka neskončil. Pro zájemce byla ve 21:00 uspořádána stezka odvahy, která za tmy vedla různými zákoutími sokolovny. Děti se mohly následně podívat na pohádku a poté v sokolovně přespat.

Fotky z Noci sokoloven můžete najít v Píseckém deníku či v Píseckých postřezích a další budou k dispozici zde.

Vystoupení: Fearless, Five Fellas.