Noc sokoloven 2022

datum konání: 24. 6. 2022, publikováno: 25. 6. 2022

V pátek 24. června otevřel Odbor všestrannosti dveře písecké sokolovny v rámci celorepublikové akce Noc sokoloven, do které se tento rok zapojilo na 160 sokoloven. Letošním tématem bylo Tělocvičné názvosloví, které vymyslel a zavedl spoluzakladatel Sokola Miroslav Tyrš, a které je z velké části stále platné.

Návštěvníci mohli do tělocvičny vstupovat od 18:00. Úvodní slovo na zahájení večera si vzal tajemník písecké jednoty Martin Matura, po něm všechny přivítala náčelnice Tereza Cendelínová a starostka města Eva Vanžurová. O první vystoupení se postarali gymnasté s jejich akrobatickými prvky na airtracku. Následoval volný program, během kterého si děti i dospělí mohli zacvičit na připraveném nářadí, prohlédnout si staré kroniky či fotografie z naší činnosti nebo se nechat provést sokolovnou a poslechnout si výklad o historii Sokola v Písku.
V 19:30 se divákům představily členky ze starších žákyň se svou sestavou s prvky párové akrobacie. Dále proběhla hra pro děti pro pochopení základního Tyršova názvosloví, taneční půlhodina Fit Dance a volná taneční zábava. Na závěr se děti přesunuly do sportovní haly a vytvořily nápisNoc sokoloven Sokol Písek“.
Ve 21:30 byla akce oficiálně ukončena. V sokolovně přespávali zájemci z našich řad, kterým se připravilo spaní na duchnách a pustila se jim pohádka.

Všem návštěvníkům i organizátorům děkujeme a již se těšíme na další ročník.

Fotky a videa