Památný den sokolstva 2022

datum konání: 8. 10. 2022, publikováno: 10. 10. 2022

V sobotu 8. října (Památný den sokolstva) si písečtí sokolové připomínali smutné události z noci ze 7. na 8. října 1941 a vzpomínali na všechny sokoly, kteří padli za celou 160-letou existenci Sokola (více na sokol.eu).
Na písecké radnici a na sokolovně byly proto po celý den vyvěšeny vlajky České obce sokolské a mnoho členů Sokola si připnulo na své svršky sokolskou kokardu.

Písecká jednota se také zapojila do akce s názvem Večer sokolských světel - z parku Palackého sady se po setmění vydal dlouhý lampiónový průvod, čítající téměř 200 lidí, který prošel okolo náměstí a zakončil cestu na náplavce u levého břehu řeky Otavy. Zde účastníci zapálili svíčky na lodičkách, vyrobených z přírodních materiálů, které pak vypustili po řece. Světla v lampiónech i na lodičkách měla tímto symbolizovat pomyslné duše padlých sokolů.

Fotografie naleznete ZDE.