Zpět na hlavní stránku

Písecký šplhavec 2019

datum konání: 19. 10. 2019, publikováno: 19. 10. 2019

V sobotu 19. 10. se do písecké sokolovny sjelo 51 závodníků a závodnic k pozoruhodné soutěži v jedinečné disciplíně - šplhu na laně. Odbor všestrannosti T. J. SOKOL Písek pořádal již 19. ročník Velké ceny ve šplhu na laně, která nese název Písecký šplhavec. Jedná se o velmi náročnou disciplínu, při které se šplhá bez přírazu nohou. Dorostenci, dorostenky a ženy šplhají na laně dlouhém 4,5 metrů, hlavní závod pro mužské kategorie pak probíhá na osmimetrovém laně. Více informací o tomto závodě a o šplhu naleznete v sekci Naše činnost.

Málokdo ví, že právě v této disciplíně zvítězil Bedřich Šupčík na olympijských hrách v Paříži v roce 1924. Se svým časem 7,2 sekund by se ovšem na sobotním Píseckém šplhavci na stupně vítězů nedostal - obsadil by až páté místo. Z vítězství se letos v dramatickém závěru soutěže radoval Patrik Valut z T. J. SOKOL Praha Libeň, který dokázal vyšplhat za 6,27 sekund. Druhé místo obsadil s časem 6,37 sekund Petr Geiger z T. J. SOKOL Praha Dejvice. V kategorii Masters (muži nad 51 let) zvítězil Ladislav Kubeček z TJ Maratonstav Úpice (9,62 sekund).

Soutěže se zúčastnilo také 6 píseckých Sokolů, z nichž nejlepším z nich byl celkově jedenáctý Jan Štěpán s časem 8,88 sekund. Navíc v kategorii “předlezců” šplhali ještě tři mladí kluci z Písku - Jindřich Hašek, Vincent Vítů a Jaroslav Hašek.

Během závodu se v písecké sokolovně představila také naše holčičí skupina Fearless, která předvedla své vystoupení s prvky párové akrobacie a gymnastiky, a tím příjemně přispěla do doprovodného programu Píseckého šplhavce. Jejich vystoupení naleznete zde.

Všem závodníkům a závodnicím děkujeme za předvedené výkony a přejeme jim mnoho zdaru v dalších soutěžích. Velký dík patří i organizátorům Píseckého šplhavce a všem sponzorům, bez kterých by se závod nemohl uskutečnit.

Na těchto odkazech naleznete podrobné Výsledky a Fotografie ze závodu.