Písecký šplhavec 2021

datum konání: 16. 10. 2021, publikováno: 17. 10. 2021

V sobotu 16. října se v písecké sokolovně uskutečnil jubilejní 20. ročník Píseckého šplhavce. Na závod ve šplhu se do Písku sjelo celkem 36 závodníků z kategorií mužů, žen a dorostenců.

První odstartovali dorostenci a ženy, kteří soutěžili ve šplhu na 4,5m laně. Nejlepší z dorostenců Adam Novotný ze Sokola Libeň zvládl tuto výšku zdolat v neuvěřitelném čase pod 3 vteřiny.
V půlce závodu vystoupily holky z naší sokolské skupiny Fearless se svojí párovou akrobacií, za kterou si sklidily od závodníků uznalý potlesk.
Druhá půlka závodu pak patřila mužské kategorii a šplhu na laně dlouhém 8 metrů. První kolo se neslo ve znamení výpadků měřičské techniky, ovšem ty byly nakonec odstraněny, a tak se zbylá tři kola šplhání nesla v dobré náladě. Vítězem mezi muži se stal Martin Vacek z T. J. Sokol Libčice nad Vltavou, který zdolal lano za 5,73 sekund.

Mezi muži bojovali i písečtí Sokolové. Nejlepší z nich byl Honza Štěpán, který s časem 9,77 s skončil na 11. místě. Dále se z Písku zúčastnili Marek Matoška, Standa Trávníček, Martin Matura a Martin Trávníček.

Po vyhlášení výsledků byla připomenuta 20letá historie závodu prezentacemi fotek napříč ročníky, při které si leckteří účastníci zavzpomínali na své šplhačské začátky.
Blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme všem závodníkům dobrou formu do dalších závodů, včetně Mistroství ČR ve šplhu na laně, a také do dalších let.

Fotografie naleznete na našem Rajčeti.