Písecký šplhavec 2023

datum konání: 14. 10. 2023, publikováno: 15. 10. 2023

V sobotu 14. října se v písecké sokolovně uskutečnil 22. ročník Píseckého šplhavce. Na tuto tradiční soutěž ve šplhu na laně letos do Písku dorazilo 37 závodníků a závodnic.

Slavnostní nástup se konal s drobným zpožděním v 11:30. Hned po něm následoval boj na 4,5 metru dlouhém laně, který zahájily kategorie žáků a dorostenců. Mezi žáky si nejlépe vedl Vojtěch Konopáč z Brna, jenž lano vylezl za 4,14 s. Dorosteneckou kategorii suverénně ovládl Tomáš Etel ze Sokola Libeň s časem 3,59 s. Mezi dorostenci závodili za Sokol Písek Tom Trávníček (2. místo, čas 5,86 s) a Petr Kozák (3. místo, čas 10,26 s). Oproti loňsku byla nižší účast žen, jelikož šplhat nakonec přišly jen tři dívky, a to od každé kategorie jedna - mezi nimi byla i písecká Andrea Matošková, která 4,5-metrové lano zvládla za 17,08 s.

Během pauzy, kdy se připravovalo lano na závod na 8 metrů, se v tělocvičně představila sokolská skupinka se sestavou s prvky párové akrobacie. Poté se již zahájila hlavní soutěž pro kategorii mužů, kde nenašel konkurenta Adam Novotný ze Sokola Libeň, který vystřelil k 8 metrům za 5,63 s. Za Písek zde šplhali Marek Matoška (čas 9,84 s), Jan Štěpán (čas 9,90 s), Stanislav Trávníček (čas 12,52 s), Tomáš Cendelín (čas 13,00 s), Martin Matura (čas 14,20 s) a Martin Trávníček (čas 15,76 s).

Během dne padlo několik osobních rekordů, a bylo tak vidět, že závodníci jsou připraveni na nadcházející Mistrovství ČR ve šplhu na laně, které se uskuteční 18. listopadu v Pardubicích.
Všem moc blahopřejeme za jejich výkony a těšíme se opět za rok.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

+ fotky od D. Kalnyho - Canmedia