Pozvánka na #BeActive Night 2021

datum konání: 25. 9. 2021, publikováno: 14. 9. 2021

Zveme všechny milovníky netradičních sportovních aktivit, aby s námi 25. září nasbírali za jediný večer co nejvíce kilometrů. V rámci týdne Sokol spolu v pohybu vyzvala Česká obec sokolská všechny tělocvičné jednoty k akci s názvem #BeActive Night. Během ní budou mezi sebou soutěžit ČOS a Česká komora fitness o to, která organizace zdolá větší vzdálenost.

Písecký Odbor všestrannosti se do duelu zapojí akcí s názvem Noční výzva. Každý, kdo bude mít chuť přispět svým nočním výkonem, se může v sobotu 25. září kdykoliv mezi 19:00 až 23:59 vydat k lávce Dagmar Šimkové (pravý břeh), kde pomocí aplikace iOrienteering naskenuje startovní QR-kód a vyrazí na cestu. Trasa povede 4 km proti proudu řeky až k Zátavskému mostu (viz mapa) a zase zpátky.

Každý si však může 8km trať zkrátit dle libosti. Na každém půl kilometru totiž rozvěsíme osvětlené QR-kódy (7 po cestě a 1 na Zátaváku), které budou představovat pomyslné obrátky. Kdo bude chtít zdolat například tři kilometry, tak se stačí dostat ke třetímu QRku (1,5 km), který si naskenuje, a poté vyrazí zpět.

Po návratu k lávce Dagmar Šimkové stačí naskenovat cílový QR-kód, který naleznete u kódu startovního. Až budete mít k dispozici internet, tak svůj výsledek v aplikaci iOrienteering tzv. uploadněte nebo nám ho zašlete jako screenshot na mail (sokolpisekinfo@seznam.cz), FB, či IG, abychom znali počet vašich kilometrů. Bude-li více lidí pouze s jedním mobilem nebo pod jedním účtem v aplikaci, dejte nám to prosím vědět.

Co budete potřebovat pro zdolání Noční výzvy:

• Nabitý mobilní telefon.
  • Staženou mobilní aplikaci iOrienteering (android nebo apple). Návod k obsluze aplikace naleznete zde.
  • Čelovku nebo baterku, abyste viděli na cestu.
  • Dobrou obuv, přiměřeně teplé oblečení a dobrou náladu.

Noční výzva bude připravena také pro malé dobrodruhy, kteří se mohou těšit na Noční lov zvířátek po Písku. Začínat se bude v 19:00 od sokolovny, na jejichž dveřích naleznete další instrukce a mapku s vyznačenou 2km trasou, při které budou děti sbírat razítka zvířátek.

POKOŘME SPOLEČNĚ CO NEJVÍCE KILOMETRŮ!