Pozvánka na letní příměstské tábory OV 2023

datum konání: 21. 8. 2023, publikováno: 31. 1. 2023

Opět po roce nabízíme našim členům, aby se o hlavních prázdninách zúčastnili našich letních příměstských táborů se zázemím v písecké sokolovně. Táborové turnusy probíhají od pondělí do pátku v čase 8:00 až 16:00 a jejich náplní jsou všestranné aktivity - nejrůznější hry venku i v tělocvičně, cvičení na tradičním i netradičním nářadí, celotáborová hra, výlety a další.
Na léto tentokrát připravujeme pět turnusů pro tři věkové skupiny - oproti loňským letům jsme zvýšili počet táborů pro děti ve věku 5 až 7 let.

Příměstské tábory jsou pořádány za podpory Centra OV.
Fotky z předchozích let naleznete na tomto odkaze.

Turnus č. 1 - Meziplanetární olympiáda

Neznámé bytosti z dalekého vesmíru začaly pozorovat naši planetu. A to zrovna v době, kdy u nás probíhaly Olympijské hry. Přestože nevěděly, co to vlastně je, tak se jim tak zalíbily, že si vymyslely svoje vlastní. Pozvánka na Meziplanetární olympiádu přišla i tobě, budeš reprezentovat svoji planetu?

Ročníky: 2012 - 2015 (8 až 11 let)
Termín: 24. - 28. července
Hl. vedoucí: Petr Topinka (petrptt@seznam.cz)

Turnus č. 2, 4 a 5 - Za pokladem kolem světa

Kdysi dávno žil v amazonském pralese malý, ale velmi bohatý kmen Říčních lidí. Jednoho dne však musel svůj domov kvůli hrozícímu nebezpečí opustit. Traduje se, že čtyři největší rodiny kmene se rozdělily a vydaly jiným směrem, a že se každá nakonec usadila na jiném kontinentě. Své poklady však Říční lidé neodnesli a pečlivě je ukryli v pralese. Vydejte se spolu s námi kolem světa po stopách potomků Říčních lidí, třeba na konci putování nalezneme i onen bájný poklad!

Náplní tábora bude rozvoj základních pohybových schopností - síly, rychlosti, obratnosti i vytrvalosti, chybět nebude ani hudebně pohybová výchova, cvičení jemné motoriky, kreativní činnosti a aktivity ve skupinách. To vše formou her tematicky zasazených do jednotlivých kontinentů a provázaných příběhem o bájném pokladu dávných kmenů.

Ročníky: 2016 - 2017 (5 až 7 let)

2. TURNUS: 31. července - 04. srpna
   - hl. vedoucí: Bára Chmelíková (bara.chmelikova@gmail.com)
4. TURNUS: 14. - 18. srpna
   - hl. vedoucí: Tereza Cendelínová (dar-ja@seznam.cz)
5. TURNUS: 21. - 25. srpna
   - hl. vedoucí: Kateřina Veličková (velickova.katerina@email.cz)

Turnus č. 3 - Avatar

Stejně jako obyvatelé na planetě Pandora se i účastníci tohoto příměšťáku budou učit sžívat se s přírodou. Čekají je venkovní aktivity, nauka zálesáckých zdatností, dvoudenní výlet s přespáním v lese a spousty dalších zážitků.

Ročníky: 2008 - 2011 (12 až 15 let)
Termín: 07. - 11. srpna
Hl. vedoucí: Marek Matoška (marekmatoska@gmail.com)

PŘIHLAŠOVÁNÍ

• ONLINE ZDE DO 31. BŘEZNA
  • do Poznámky prosím napište jméno zákonného zástupce
  • do 14. února je přihlašování otevřené pouze pro členy Odboru všestrannosti
  • cena za jeden turnus je 1 800 Kč (člen OV) / 2 000 Kč (nečlen)
  • kapacita jednoho turnusu je 20 dětí
  • informace o platbě dostanou přihlášení v potvrzovacím e-mailu

V případě potřeby je možné přihlášku stornovat přes e-mail vsestrannost@sokolpisek.cz.

Termín stornaVrácená částkaVýjimka (= vrácení 100 %)
do 31. května100 %-
od 1. června do 14. dne před začátkem turnusu50 %vážný úraz dítěte (při doložení potvrzení od lékaře) či sehnání náhradníka
méně než 14 dní před začátkem turnusu-onemocnění/úraz dítěte (při doložení potvrzení od lékaře) či sehnání náhradníka