Pozvánka na Památný den sokolstva 2021

datum konání: 8. 10. 2021, publikováno: 1. 10. 2021

Odbor všestrannosti zve všechny na vzpomínkovou akci, která proběhne v pátek 8. října. Sraz všech zájemců je v 18:30 v parku Palackého sadech u hudebního pavilonu.
V rámci Památného dne sokolstva uspořádáme v Písku tzv. Večer sokolských světel. Čeká nás lampiónový průvod skrz město (trasa), který zakončíme na náplavce vypouštěním lodiček se zapálenými svíčkami.

S sebou nezapomeňte:

Osmý říjen je od roku 2019 zařazen mezi Významné dny ČR, během něhož si připomínáme události, které se staly v noci ze 7. na 8. října 1941, kdy bylo gestapem zatčeno a deportováno asi 1 500 sokolských představitelů. Památný den sokolstva je však také vzpomínkou na všechny Sokoly, kteří v minulosti padli za oběť při boji za svobodu, demokracii a samostatnost.