Prázdninové aktivity 2020

datum konání: 1. 7. – 31. 8. 2020, publikováno: 23. 8. 2020

Kromě stanového tábora a gymnastických soustředění si písečtí Sokolové zpestřovali prázdniny i dalšími aktivitami.

Oddělení mladších mužů vyměnilo během léta tradiční hřiště v sokolovně za venkovní hřiště na Benešově škole a pravidelně se jednou týdně scházelo ke hraní fotbálku.
Dvakrát do týdne také vyrážela skupinka nadšenců z tohoto oddělení na společné vyjížďky na silničních kolech. K jejich trasám nepatřilo jen okolí Písku, ale také šumavské lesy.

Vedoucí oddělení Rodičů a dětí Martina a Monika podnikly s několika dětmi v pondělí 6. července zkušební jednodenní jízdu po Otavě na nádherném úseku Sušice-Horažďovice. Přestože jim i chvíli pršelo, na dobré náladě to neubralo. Nejmladší účastnice Natálka si stihla po cestě dokonce i zdřímnout :-) Stav vody dovolil splout i mírný jez, což byl pro děti super zážitek.

Na přelomu července a srpna se skupinka cvičitelů z oddělení starších gymnastů vypravila objevovat krásy řeky Lužnice. Svůj vodácký výlet zahájili ve čtvrtek 30. července odpoledne cestou do Sezimova Ústí, kde se utábořili v kempu Soukeník. Odtud další den dopoledne vyrazili na plavbu na dvou raftech - s prvním naloděním přišla i první koupačka :-) Voda byla jinak velmi klidná, a tak až na občasný hmyz se cesta všem líbila. Celý den krásně svítilo sluníčko, takže páteční plutí zakončili Sokolové až večer v kempu u Bečic. Po příjezdu si postavili stany, ti odvážnější si dopřáli ledovou sprchu, a pak následovalo už jen uvaření večeře a posezení u táboráku s doprovodem kytary a zpěvu.
V sobotu zbývalo dopádlovat 15 km do cílového místa v Bechyni, takže plutí bylo nadmíru pohodové. Počasí opět velmi přálo, takže kdo se pořádně nenamazal, byl brzy spálený. První zastávka toho dne byla na Stádleckém řetězovém mostě, kde došlo i na krátké koupání. Po česko-anglické obědové pauze v kempu Na Staré papírně se pak k našim výletníkům přidala jedna kánoe obsazená dvěma borci, kteří našli zalíbení v našich mladých Sokolkách. Dámám jejich přízeň lichotila, avšak nakonec nabídku na diskotékové povyražení v Táboře, které se mělo konat téhož večera, zdvořile odmítly. Celý výlet tedy skupina zakončila večer v Bechyni, odkud se všichni vypravili vlakem zpátky do Písku.