Příměstský tábor Apollo 13

datum konání: 22. 8. – 26. 8. 2022, publikováno: 26. 8. 2022

Od pondělí 22. srpna se konal třetí příměšťák Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek, který byl tentokrát určen pro dívky a chlapce od 12 let. Přihlášených účastníků bylo sice pouze pět, ale zato měli pod vedením vedoucího Máry velmi bohatý program. Tématem tábora byl let vesmírného programu Apolla 13.

První den se mladí astronauti různými úkoly připravovali na cestu do vesmíru. Po obědě si U Sulana vytvořili vlastní skafandry a chtěli zde také odstartovat raketu pomocí chemického pokusu. Plánovaný start byl však nakonec kvůli dešti odložen na čtvrteční dopoledne.
I přes trvající nepříznivé počasí se táborníci v úterý vydali vlakem do Českého Krumlova, odkud pěšky vyrazili na rozhlednu Granátník, a následně přespali uprostřed Blanského lesa. Jejich hlavním cílem byla hvězdárna Kleť, kde stihli ve středu v poledne její komentovanou prohlídku. Kvůli mlze se ovšem nepodívali na kleťskou rozhlednu.
Ve čtvrtek uskutečnila skupinka odložený start Apolla 13 (viz video). Následně si vyzkoušela mimoverbální komunikaci na dálku, moderní gymnastiku se stuhami a také stihla koupání v řece a hraní na hřišti. Ze čtvrtka na pátek spali všichni v sokolovně, kde se večer podívali na tematický film a zahráli si v noční tělocvičně plné nářadí na schovávanou. Další den je čekaly hry, úklid a odpoledne pak závěrečný úkol, při kterém museli hladce a bez nehody přistát se svým velitelským modulem na Zemi.

Ačkoliv počasí nebylo po celý týden vždy podle představ, účastníci si i přesto příměstský tábor velice užili a těší se na něj zas příští rok.

Fotky naleznete ZDE.