Příměstský tábor Večerníčky

datum konání: 15. 8. – 19. 8. 2022, publikováno: 21. 8. 2022

V týdnu od pondělí 15. srpna se v písecké sokolovně konal další příměstský tábor letošního léta. Scházelo se na něm 30 dětí ve věku 5 až 7 let, které měly za úkol společně pomoci Večerníčkovi najít jeho ztracenou čepici.

První den si děti vyzkoušely, jak obtížné to má Večerníček, když musí každý večer vyběhnout schody, jezdit autem a na jednokolce. Pak se již pustily do hledání čepice u jiných pohádkových bytostí. Hned po obědě byly u Pata a Mata, kde plnily dovednostní úkoly. Úterní dopoledne se neslo ve znamení zpěvu a tance s vílou Amálkou, která se s dětmi vydala na proutěné hřiště. Odpoledne ještě navštívily maxipsa Fíka, kterému postavily zbrusu novou boudu. Ve středu si pro táborníky připravil program Rákosníček, který je vzal na výlet do minizoo v Putimi. Další ráno už létaly děti s motýlem Emanuelem a opakovaly si taneční kroky s Makovou panenkou. Po nich přilétli do tělocvičny Bob a Bobek, kterým účastníci pomohli najít ty nejlepší mrkve. Poslední den bylo třeba opravit Křemílkovi s Vochomůrkou hodiny s jednou ručičkou, ani u nich však čepice nebyla. Poslední nadějí se stalo kouzelné sluchátko, které splní jakékoli přání, a které si děti mohly půjčit od Macha a Šebestové poté, co jim pomohly s úklidem. A tak se nakonec po vyslovení přání do tělocvičny snesla Večerníčkova čepice a vše dobře dopadlo.

Kromě her si účastníci tábora zacvičili na žíněnkách, lavičkách, hrazdách a kruzích, nechyběl ani oblíbený přeskok a trampolínka. Za celý týden si rovněž vyzkoušeli nespočet menších i větších opičích drah. Chybět nemohlo ani cvičení s obručemi, švihadly a míči. Do programu bylo zařazeno i trénování tanečku, který děti v pátek předvedly rodičům.
Celý týden se náramně vyvedl a už teď se těšíme na další příměstský tábor v příštím roce!

Fotky naleznete ZDE