Secvik na gymnaestrádu 2023

datum konání: 23. 4. 2023, publikováno: 26. 4. 2023

V neděli 23. dubna se v písecké sokolovně a sportovní hale konal 1. nácvičný sraz sálové skladby Movie stars, kterého se zúčastnilo 32 ze 34 pozvaných borců ze všech koutů Česka a z Vídně. Skladba vychází ze sletové skladby Před kamerou a byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na 17. světové gymnaestrádě, která se koná na přelomu července a srpna 2023 v Amsterdamu.

Sraz byl rozdělen na tři pomyslné části. Během první si muži na značkách v sokolovně připomněli individuální cvičení, následně proběhl nácvik skupinových prvků a nakonec všichni pilovali společnou choreografii ve sportovní hale.
Během srazu nechyběly ani drobné přestávky, během kterých si chlapi povídali, sdíleli dojmy ze skladby, někteří pilně trénovali a jiní odpočívali. Sraz totiž trval téměř 6 hodin, takže hlavně v závěru se již o slovo hlásila únava.

Snažení všech ale rozhodně stálo za to, protože se podařilo secvičit pohybový obsah i choreografii celé skladby. Nyní je tedy na každém jednotlivci, aby cvičení dovedl k dokonalosti pravidelným tréninkem - tak držme palce, ať se jim to podaří!

Fotky ze secviku