Seminář mladších mužů 2023

datum konání: 11. 5. – 14. 5. 2023, publikováno: 15. 5. 2023

Od čtvrtka 11. do neděle 14. května se uskutečnil tradiční sraz píseckých mužů ze Sokola Písek. Tentokrát se chlapi sešli na chatě v Jindřichově Hoře uprostřed CHKO Český les. První účastníci na místo dorazili ve čtvrtek odpoledne, část z nich dokonce překonala vzdálenost 140 km z Písku na silničních kolech.
V pátek se chlapi vydali na výlet na Kurzovu rozhlednu na Čerchově (1042 m n. m.), odpoledne štípali dřevo a večer po příjezdu dalších účastníků strávili vařením a debatováním u ohně, a také zpěvem písniček. Sobota se pak nesla ve znamení práce, kdy sokolové pomohli domácímu s údržbou rybníka a lesa, převozem dřeva apod.

Srazu se letos zúčastnilo na 32 mužů a i přesto, že bylo chladné počasí, tak si ho všichni velice užili. Především byla chválena výborná kuchyně, a tak není divu, že se v neděli po probuzení a úklidu každý jen nerad rozloučil, aby se vydal zpět domů.