Slet 2024 - druhá předváděčka

datum konání: 28. 11. 2021, publikováno: 1. 12. 2021

Rok 2024 je sice ještě daleko, ale přípravy hromadných vystoupení pro XVII. všesokolský slet jsou již v plném proudu. Poslední XVI. všesokolský slet se konal v Praze v roce 2018, kde se ho zúčastnily tisíce cvičenců z celé České republiky. Z písecké jednoty se na slet vypravili cvičenci ve skladbách Cirkus, Siluety, Ženobraní a Borci. Právě poslední zmíněnou sletovou skladbu nejen cvičil, ale i připravoval náš cvičitel Martin Matura, který měl na starost silovou akrobacii - část určenou pro zdatnější dorostence a muže.
Silová akrobacie opravdu přitáhla do skladby množství zdatných dorostenců a mužů, a proto se po sletě naši tři písečtí členové Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý rozhodli, že na příští slet připraví atraktivní skladbu pro dorostence a mladší muže.

Příprava celé skladby je dlouhý proces. V první fázi musel náš autorský kolektiv vybrat hudbu, oblečení a vymyslet choreografii a obsah skladby. To byl však teprve začátek, protože již letos na jaře následoval konkurz u vedení České obce sokolské (ČOS), která rozhodovala o tom, které skladby budou pro slet vybrány. Naši autoři se po konkurzu mohli začít radovat, protože jejich skladba pro dorostence a muže byla vybrána a bude se cvičit na XVII. všesokolském sletě!

Nyní probíhá druhá fáze příprav. Autorský tým má za úkol secvičit jednotlivé části skladby v menším počtu lidí a postupně je předvést režijní komisi ČOS. Autorům se podařilo dát dohromady 12 mužů, kteří si během září jako první na vlastní kůži vyzkoušeli úvodní část skladby. Tu úspěšně předvedli v neděli 19. září. Poté se vrhli na nácvik druhé části skladby, kterou s úspěchem předvedli v neděli 28. listopadu.
Nyní je čeká závěrečná třetí část, kterou se musí naučit a předvést do konce ledna.

Fotky z druhé předváděčky