Slet 2024 - secvik skladby pro dorce a muže

datum konání: 23. 10. 2022, publikováno: 25. 10. 2022

XVII. všesokolský slet se uskuteční až v roce 2024, avšak již nyní finišují přípravy na předvedení hromadných vystoupení, které se na něm předvedou.
Jednou z plánovaných sletových skladeb je skladba pro dorostence a mladší muže s názvem Před kamerou, jejíž autory jsou naši písečtí členové Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý. Těm se během první poloviny tohoto roku podařilo sehnat 96 chlapů (z toho 24 z Písku), kteří secvičují zmiňovanou skladbu, aby se mohla 26. listopadu natočit před komisí ČOS a sestříhat do předváděcího videa.

Chlapi mají za sebou tři secviky, které proběhly 18. září v Písku, 2. října v Brně a poslední se konal tuto neděli 23. října v Sokole Praha Královské Vinohrady. Zde se také bude za měsíc skladba natáčet, takže cvičenci ladili konečné rozmístění na značkách, společný nástup, sehranost, závěrečný prvek a drobné detaily. Na místě panovala dobrá nálada a celý nácvik proběhl rychle a bez problémů.