Slet 2024 - třetí předváděčka

datum konání: 16. 1. 2022, publikováno: 17. 1. 2022

Rok 2024 je sice ještě daleko, ale přípravy hromadných vystoupení pro XVII. všesokolský slet jsou již v plném proudu. Poslední XVI. všesokolský slet se konal v Praze v roce 2018, kde se ho zúčastnily tisíce cvičenců z celé České republiky. Z písecké jednoty se na slet vypravili cvičenci ve skladbách Cirkus, Siluety, Ženobraní a Borci. Právě poslední zmíněnou sletovou skladbu nejen cvičil, ale i připravoval náš cvičitel Martin Matura, který měl na starost silovou akrobacii - část určenou pro zdatnější dorostence a muže.
Silová akrobacie opravdu přitáhla do skladby množství zdatných dorostenců a mužů, a proto se po sletě naši tři písečtí členové Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý rozhodli, že na příští slet připraví atraktivní skladbu pro dorostence a mladší muže.

Příprava celé skladby je dlouhý proces. V první fázi musel náš autorský kolektiv vybrat hudbu, oblečení a vymyslet choreografii a obsah skladby. To byl však teprve začátek. Již loni na jaře následoval konkurz u vedení České obce sokolské (ČOS), která rozhodovala o tom, které skladby budou pro slet vybrány. Naši autoři se po konkurzu mohli začít radovat, protože jejich skladba pro dorostence a muže byla vybrána a bude se cvičit na XVII. všesokolském sletě!

Nyní probíhá druhá fáze příprav. Autorský tým má za úkol secvičit jednotlivé části skladby v menším počtu lidí a postupně je předvést režijní komisi ČOS. Autorům se podařilo dát dohromady 12 mužů, kteří si během září jako první na vlastní kůži vyzkoušeli úvodní část skladby. Tu úspěšně zacvičili před komisí v neděli 19. září. Poté se vrhli na nácvik druhé části skladby, kterou předvedli v neděli 28. listopadu.
Tuto neděli 16. ledna komise viděla i závěrečnou třetí část.

Písečtí chlapi díky tomu již celou skladbu znají a můžou proto pomoci s její propagací, nácvikem a především s natočením předváděcího videa na konci tohoto roku. V létě 2023 pak plánují s touto skladbou vystoupit na světové gymnaestrádě v Amsterdamu a nakonec v roce 2024 na pražském Edenu během XVII. všesokolského sletu.