Sokol roku 2021

datum konání: 19. 4. 2022, publikováno: 20. 4. 2022

V úterý 19. dubna byla v Tyršově domě vyhlášena anketa Sokol roku 2021. Česká obec sokolská ocenila nejlepší sokolské sportovce, cvičitele, osobnosti a také významné počiny z loňského covidového roku.

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek měl na akci dva nominované zástupce. Prvním z nich byl Mára Matoška, který se dostal do pětice nejlepších v kategorii cvičitel roku. Druhou pak byla Tereza Cendelínová, která nakonec zvítězila v anketě cvičitelka roku, a odvezla si domů kovovou plastiku sokola navrženou Jakubem Flejšarem. Oba písečtí členové zde také zastupovali cvičitelský sbor Odboru všestrannosti, který byl nominován na cenu kolektiv roku.

Sokolem roku se stal opět bronzový šermíř z olympiády v Tokiu Alexander Choupenitch, mezi mladými sportovci zvítězila atletka Barbora Malíková. Za zmínku stojí udělení Ceny starostky ČOS Hany Moučkové starostovi Sokola Lužice Miloši Kadalovi, který společně s lužickými sokoly pomáhal při likvidaci škod po červnovém tornádu na jižní Moravě.

Více o vítězích ankety se dozvíte v článku na webu ČOS.