Sokol roku 2022

datum konání: 30. 3. 2023, publikováno: 2. 4. 2023

Ve čtvrtek 30. března se v pražském Tyršově domě uskutečnilo slavnostní předávání cen Sokol roku 2022. Anketa je podobně jako celá sokolská činnost rozdělena do třech hlavních částí - všestrannost, vzdělání a kultura, sport. A právě všestrannost zastupovali v Praze tři písečtí cvičitelé, kteří byli nominováni do třech ze čtyř kategorií v této části.

Nejlépe se umístil Stanislav Trávníček - cvičitel předškoláků, organizátor Píseckého šplhavce, Lezení se Sokolem, Bruslení se Sokolem, Lyžovačky se Sokolem, propagátor projektu Se Sokolem do života, lektor několika školení a spoluautor sletové skladby pro dorostence a mladší muže. Za svou práci pro Sokol získal ve čtvrtek kovovou sochu sokola a ocenění cvičitel roku.

Krásné 3. místo v kategorii objev roku, oficiálně nazvané jako Cena Radky Daňkové, si z Prahy odvezla cvičitelka rodičů a dětí Martina Maňáková. Porota ocenila její obětavou práci pro Sokol, nadšení při přípravě hodin i jejich realizaci a pomoc při spoustě akcí písecké jednoty.

Další bronz, tentokrát v kategorii cvičitelka roku, si odnesla Kateřina Veličková, vzdělavatelka píseckého odboru všestrannosti a příležitostná cvičitelka předškoláků, organizátorka Pyžamového plesu, Noci sokoloven, Sokola spolu v pohybu a vedoucí příměstských táborů pro nejmladší děti.

Všichni tři cvičitelé si velmi váží uděleného ocenění, ale nyní se již těší nejen na cvičební hodiny, ale i na další akce, které odbor všestrannosti chystá.

Kromě našich cvičitelů byl z Písku úspěšný také sokolský trenér oddělení bojových sportů Ladislav Včelička, který vyhrál v kategorii trenér roku. Nominací byli také oceněni písečtí sportovci Barbora Káplová a Vojtěch Včelička.

T. J. Sokol Písek gratuluje všem nominovaným i oceněným a přeje spoustu energie a úspěchů do příštích let.

Více informací o anketě Sokol roku 2022 naleznete na webu sokol.eu.