Sokol spolu v pohybu 2021

datum konání: 23. 9. – 29. 9. 2021, publikováno: 30. 9. 2021

Od čtvrtka 23. do čtvrtka 30. září proběhl tzv. Evropský týden sportu, v rámci něhož se v sokolských kruzích koná týden Sokol spolu v pohybu. Letošním tématem byl Sokolský odznak zdatnosti, a proto si naši členové během pravidelných cvičení mohli vyzkoušet různé disciplíny z tohoto projektu ČOS. Na cvičebních hodinách, které byly celý týden zpřístupněné veřejnosti, tak bylo k vidění, jak děti šplhají, skáčou přes švihadlo, dělají kotouly a hvězdy nebo chodí poslepu.
Navíc v pátek 24. září proběhl v kulturním domě Veletrh volnočasových aktivit, na kterém jsme prezentovali naši činnost.

VÍKEND SPOLU V POHYBU

Sokolské bruslení
V sobotu 25. září odpoledne se přes 30 přihlášených zájemců sešlo na zimním stadionu v Písku, kde Sokolové pořádali hodinu bruslení. Během akce se vytvořilo několik výkonnostních a věkových skupinek, ve kterých se každý dobře bavil a připomněl si po letních měsících bruslení na ledě.

#BeActive Night
V sobotu od 19:00 do 23:59 se zhruba 50 lidí zapojilo do Noční výzvy, při které se za tmy vydali na jednu z našich vyznačených tras. Cílem bylo ujít nebo uběhnout za večer co největší vzdálenost - společně jsme nakonec pokořili 246 km. Více informací o této akci naleznete v příspěvku #BeActive Night 2021.

Sokolové na kole
Nedělní slunečné dopoledne patřilo cyklistům. Výlet na kole pod vedením píseckého místonáčelníka vedl do Putimi a pak přes Hůrky a Smrkovice zpět do Písku. I přes nízkou účast si děti i jejich rodiče 20km vyjížďku za pěkného počasí velmi užili.

Víkendové akce byly podpořeny projektem Centrum OV.

Fotky ze všech akcí naleznete na tomto odkaze.