SokolGym Brno 2022

datum konání: 10. 6. – 12. 6. 2022, publikováno: 13. 6. 2022

Od 10. do 12. června pokračoval v Brně mezisletový projekt ČOS s názvem SokolGym. Stejně jako do Plzně (viz příspěvek) i do Brna dorazilo 9 píseckých sokolů, aby zde v neděli odpoledne vystoupili na přehlídce hromadných skladeb s názvem Sokolové Brnu se skladbou Bondi.

Protože první zkouška čekala na “Bondy” v neděli od 7:30, přijeli písečtí do moravské metropole již v sobotu večer. Další den dopoledne pak úspěšně zvládli zmíněnou zkoušku i následnou generálku. Od 13:00 se zúčastnili sokolského průvodu Brnem, který končil na hřišti Sokola Brno I, kde došlo k zahájení přehlídky. Skladbu Bondi cvičilo celkem 109 cvičenců, kteří si vystoupení i atmosféru celé akce náležitě užili a ukázali divákům krásnou podívanou (viz video). Na ploše se kromě nich představilo ještě 16 dalších vystoupení.

Program brněnského SokolGymu se však nevztahoval jen k přehlídce hromadných skladeb. Již v pátek byly v Tyršově parku představeny hry a soutěže předškolních dětí, v sobotu se konal závod ve šplhu na hradě Špilberk, hrál se turnaj v plážovém volejbalu, probíhaly různé workshopy, výstavy a zájemci si mohli vyzkoušet i disciplíny ze Sokolského odznaku zdatnosti.

SokolGym ukončí město Pardubice o víkendu 17. až 19. června, kam ovšem již naši sokolové nejedou.

Video z vystoupení hromadných skladeb