SokolGym Plzeň 2022

datum konání: 14. 5. – 15. 5. 2022, publikováno: 16. 5. 2022

O víkendu 14. a 15. května byl v Plzni po ročním odkladu zahájen mezisletový projekt ČOS s názvem SokolGym. V sobotu dorazila do města také skupina 9 píseckých sokolů, aby společně s dalšími borci z jiných jednot vystoupili na večerní přehlídce hromadných skladeb ve sportovní hale Lokomotiva se skladbou Bondi. V hale proběhlo také dalších 10 vystoupení - od malých předškoláků až po nejstarší sokoly.
Kromě večerní přehlídky se v plzeňském parku Chvojkovy lomy představily různé pódiové skladby, folklórní soubory a další ukázky sokolské činnosti. V neděli se také uskutečnil cyklovýlet s názvem Plzeňské vrcholy.

SokolGym, který má v mezisletovém období upozornit veřejnost na činnost Sokola, se uskuteční ještě ve dvou dalších městech. V termínu 10. až 12. června se akce zhostí Brno (kde budou opět vystupovat i naši sokolové) a další týden, tj. 17. až 19. června, uzavřou sérii Sokolgymu v Pardubicích.

Video Bondů z Plzně - 1. část a 2. část.