Zpět na hlavní stránku

Sokolský běh republiky 2019

datum konání: 28. 10. 2019, publikováno: 28. 10. 2019

V Písku v pondělí 28. října pořádal odbor všestrannosti pro širokou veřejnost 1. ročník závodu s názvem Sokolský běh republiky. Tento závod byl pořádán k oslavám 101. výročí založení Československé republiky po celé ČR, respektive ve 12 českých městech a také na dvou místech v USA. Píseckého závodu, který byl rozdělen na dětskou a hlavní část, se zúčastnilo téměř 130 běžeckých nadšenců. Dětská trať měřila 800 metrů a hlavní závod byl dlouhý 5,35 kilometru. Téměř celá trasa hlavního závodu kopírovala řeku Otavu, kterou běžci přebíhali po Kamenném mostě ze 13. století (nejstarší dochovaný most v České republice) a také po lávce Dagmar Šimkové z roku 2018 (nejnovější lávka v Písku).

Dětský závod byl rozdělen na 4 kategorie. Vítězem chlapecké kategorie do 10 let se stal Antonín Mašek s časem 0:03:05, vítězkou v dívčí kategorii do 10 let se stala Ella Kempferová s časem 0:02:59. V chlapecké kategorii 11 – 15 let zvítězil Antonín Hašek s časem 0:02:45 a v téže kategorii dívek obsadila první místo Amálie Vařáková s časem 0:02:58.
Hlavního závodu se zúčastnilo 90 běžců. Na prvním místě v kategorii mužů doběhl Ondřej Šíp ve výborném čase 0:19:37 a v kategorii žen si pro první místo doběhla Vendula Šperkerová s krásným časem 0:22:46.
Součástí závodů byla také soutěž týmů, která spočívala ve vytvoření týmu s co největším počtem závodníků. Všichni závodníci, kteří byli součástí vítězného týmu, získali startovné na příští ročník Běhu republiky. Vítězem se stal písecký tým Patriots runners s počtem devíti členů.

Celou akci doprovázela reprodukovaná hudba a po doběhnutí bylo pro závodníky připraveno občerstvení a teplý čaj. Pochvala patří celému organizačnímu týmu, který akci zajistil, za jejich nasazení a dobrou náladu, kterou si udrželi i přes chladnější, leč pěkné slunečné počasí. Velké díky patří také partnerům akce - ČOS, ČEZ, ČEPS, Město Písek - bez kterých by se závod neuskutečnil a my se už nyní těšíme na příští ročník! :-)