Zpět na hlavní stránku

Sokolský běh republiky 2020

datum konání: 28. 11. 2020, publikováno: 28. 11. 2020

V sobotu 28. listopadu se v Písku konal posunutý 2. ročník Sokolského běhu republiky. Ačkoli teploty nevystoupaly příliš nad bod mrazu, byli jsme svědky obdivuhodných sportovních výkonu 40 dětí a 33 dospělých. Závodníci startovali individuálně mezi 12:00 a 15:00 od sportovní haly, abychom dodrželi všechna opatření, která současná situace vyžaduje.

Děti porovnaly své síly na trase dlouhé 850 metrů. Od sportovní haly běžely parkem přes Kamenný most na druhý břeh Otavy a zase zpátky. V kategorii dívky do 10 let byla nejrychlejší Barbora Malinová s časem 3 minuty a 48 sekund. V kategorii dívek 11 až 14 let zvítězila Vanda Knettigová s časem 3 minuty a 29 sekund.
Mezi chlapci kraloval v kategorii do 10 let Štěpán Knettig, který trať zdolal za 3 minuty a 32 sekund. V kategorii 11 až 14 let pak Antonín Hašek s časem 3 minuty a 13 sekund. Chtěli bychom vyzdvihnout výkon nejmladší účastnice závodu tříleté Natálky Bendasové, která za doprovodu maminky zvládla uběhnout celých 850 metrů.

Pro dospělé byla připravena trasa o délce 5,55 kilometru podél řeky Otavy, která závodníky vedla až k Ševčíkově altánu a přes lávku Dagmar Šimkové zpátky ke sportovní hale. Absolutní vítězkou v kategorii žen se stala Nikola Filková s časem 23 minut a 23 sekund. Mezi muži pak dominoval Michal Jarolim se skvělým časem 18 minut a 35 sekund.
Rádi bychom také vyzdvihli čas Venduly Šperkerové 24 minut 26 sekund a Martina Holuba 21 minut a 14 vteřin, kteří se stali nejlepšími běžci ve věku 41 až 50 let. Malá motivace do dalšího roku - v příštím ročníku plánujeme oficiálně vyhlašovat a oceňovat i vítěze věkových skupin 41-50 let a 51-60 let.

Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výkonům, děkujeme za účast a podporu národní myšlenky a doufáme, že se i příští rok sejdeme na startovní čáře!

Kompletní výsledky najdete ZDE.
Fotografie ze samotného závodu najdete ZDE.

Veškeré poznatky a připomínky k závodu můžete zasílat na email martin.matura@seznam.cz.