Zpět na hlavní stránku

Sokolský běh republiky 2021

datum konání: 28. 10. 2021, publikováno: 29. 10. 2021

Na oslavu výročí 103 let od vzniku Československé republiky se ve čtvrtek 28. října běžel na 45 místech v ČR a na dalších 4 místech na světě již 3. ročník Sokolského běhu republiky. Mezi organizátory závodu se opět připojila i písecká tělocvičná jednota, která pro běžce připravila dva druhy tratí - dětský závod (800 m) a hlavní závod (5,5 km).

Prezence závodníků spojená s vydáváním startovních balíčků začala kolem poledne v parku Palackého sadech, kde se také nacházel start a zázemí pro běžce. Jako první odtud ve 13:00 na svou trať odstartovalo 32 dětí.
Mezi děvčaty do 10 let se jako první umístila Kadeřábková Jolana s časem 3 minuty a 5 sekund. V kategorii děvčat 11 až 14 let byla pouze jedna závodnice Anna Rybáková, která zaběhla krásný čas a trať zdolala za 2 minuty a 59 sekund.
Mezi chlapci do 10 let suverénně zvítězil František David, který doběhl v čase 2 minuty a 44 sekund. V kategorii chlapců 11 až 14 let byl opět pouze jediný závodník Dominik Slunečka, který do cíle doběhl za 4 minuty a 21 sekund.

Hromadného startu hlavního závodu na 5,35 km se zúčastnilo 54 běžců a běžkyň. Nejrychleji zaběhl trať kolem Otavy Tomáš Matějka, který se v cíli ukázal již za 20 minut a 7 sekund a vyhrál tak celkovou soutěž mezi muži. Nejrychlejší ženou pak byla Anna Hrabáková, jejíž cílový čas byl 22 minut a 39 sekund.
Jako bonus letos proběhlo také vyhlášení vítězů kategorií mužů a žen do 40, 50, 60 a nad 60 let. V těchto kategoriích se na prvních místech umístili:

• Do 40 let - Tomáš Matějka (20:07), Anna Hrabáková (22:39)
  • Do 50 let - Jan Kovář (20:32), Radka Kamencová (23:27)
  • Do 60 let - Rosťa Kudrlička (27:54)
  • Nad 60 let - Králík Petr (23:54)

Poděkování patří celému organizačnímu týmu, který zajistil průběh tohoto závodu, a také hlavním partnerům akce: ČOS, ČEZ, Česká spořitelna, ČEPS, Penny, Město Písek.