Sokolský běh republiky 2022

datum konání: 28. 10. 2022, publikováno: 29. 10. 2022

Již počtvrté se Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek stal organizátorem Sokolského běhu republiky pořádaného jednotami u nás i v zahraničí k oslavě výročí založení Československé republiky. V pátek 28. října si proto písečtí sokolové udělali zázemí v hudebním pavilonu v parku Palackého sady, kde bylo možné se od 12:00 prezentovat a přihlašovat na dva druhy běžeckých závodů:

Dětský závod (800 m)
Ve 13:00 vyběhlo na trať, která vedla skrz park, přes starý most a zase zpátky, celkem 52 dětí. Titul nejrychlejší dívky do 10 let obhájila z loňska Jolana Kadeřábková s časem 2m:48s. Mezi děvčaty od 11 do 14 let si nejlépe vedla Ema Solnařová, která dosáhla času 3m:06s. Celkovým vítězem dětského závodu se stal František David z kategorie chlapců do 10 let, který trasu uběhl za 2m:39s. Porazil tak i Filipa Hájíčka, který však s časem 2m:43s doběhl nejrychleji mezi chlapci od 11 do 14 let.

Hlavní závod (5,35 km)
Trať pro starší, která se táhla kolem řeky k altánu za Smetákem a zpět, letos absolvovalo 85 závodníků a závodnic, kteří od hudebního pavilonu hromadně vystartovali ve 14:00. O vítězi rozhodovali desetiny, ale stal se jím nakonec Milan Krejčík, který protnul cílovou pásku v čase 18m:37s. Mezi ženami závod opět ovládla Anna Hrabáková s časem 21m:08s.

Po doběhnutí závodníků vystoupili před zúčastněnými diváky v rámci doprovodného programu zástupci skupiny Five Fellas a Fearless s párovou akrobacií (viz video).
Po celé odpoledne svítilo sluníčko a běžecká trasa díky tomu oplývala mnoha podzimními barvami.
Všem závodníkům blahopřejeme ke skvělým výkonům, děkujeme za jejich účast a hlavně za to, že tento státní svátek oslavili pohybem.

Poděkování patří také organizačnímu týmu, který zajistil průběh tohoto závodu, a i partnerům akce, kterými jsou: ČOS, ČEZ, Česká spořitelna, ČEPS, Penny, PRECIOSA, Česká pošta, Ondrášovka, Madeta, Under Armour, Generali Investment, Česká televize a Radiožurnál.

Kompletní výsledky ZDE.
Fotky ze závodu najdete na našem webu - děkujeme fotografům J. Čudlému, J. Koštelovi, J. Štěpánovi a J. Vávrovi