Soustředění dorostenek a mladších žen 2022

datum konání: 30. 7. – 31. 7. 2022, publikováno: 5. 8. 2022

O víkendu 30. a 31. července se konalo letní soustředění dorostenek a mladších žen, při kterém se pravidelně schází parta bývalých členek gymnastického oddělení a současných mladých cvičitelek a pomahatelek. Původním plánem bylo splutí řeky Otavy na kanoích, ale kvůli nepřízni počasí musely holky své plány přehodnotit.

V sobotu ráno si tak všechny daly věci do písecké sokolovny a na kolech dojely do Lezetopu, kde je čekalo dopolední lezení na umělé stěně. Sokolky se snažily překonávat samy sebe a některé také strach z výšek. Po více jak dvou hodinách přišel na řadu oběd, na který si všichni došli do restaurace U Zlatého býka.
Odpoledne se děvčata přesunula do sokolovny, kde si dala gymnastický trénink na bradlech a na kruzích, což jsou hlavní disciplíny nejbližšího závodu - Chlapáckého dvojboje. Poté následovala přestřelka v LaserAreně a na závěr dne vyhřátá sauna. Po večeři účastníci zůstali v sokolovně, kde si zahráli na kytaru, zazpívali si a přespali zde.

Druhý den ráno je čekal ještě jeden gymnastický trénink a také spousta organizačních věcí, které bylo potřeba vyřešit. Když bylo hotovo, všichni se sbalili a odebrali se ke svým domovům.