Zpět na hlavní stránku

Soustředění gymnastů 2021

datum konání: 23. 8. – 27. 8. 2021, publikováno: 3. 9. 2021

V posledním prázdninovém týdnu proběhlo v písecké sokolovně soustředění žactva z oddělení gymnastiky. Program začínal každý den ranním výběhem a pokračoval rozcvičkou a dopoledním tréninkem gymnastiky (airtrack, trampolína, kladina, hrazda, kruhy a bradla). Po poledním klidu přišly na řadu týmové a míčové hry, poté příprava na Všestrannostní desetiboj a Závod zálesácké zdatnosti a vše bylo zakončeno strečinkem.

Ve středu došlo k odlehčení programu - dopoledne si děti zkusily párovou akrobacii a jógu a odpoledne pak bylo věnováno hrám na spolupráci, frisbee a střelbě ze vzduchovky.
Po čtvrtečním tréninkovém dni se účastníci soustředění nerozešli domů jako obvykle, ale postavili si v tělocvičně “bunkr” z žíněnek a duchen, ve kterém ze čtvrtka na pátek přespali. Před samotným ulehnutím do spacáků samozřejmě nesměl chybět tematický film.
Páteční program začínal o něco později, cvičilo se jen na airtracku a trampolíně a po obědě následovala závěrečná venkovní hra inspirovaná Závodem zálesácké zdatnosti plná šifer a úkolů.

Soustředění se povedlo, všichni si vyzkoušeli nové cviky, připomněli si ty známé a získali nové znalosti a dovednosti z oblasti zálesáctví a všeobecného přehledu.

Fotky naleznete ZDE.
Videa naleznete ZDE.