Sraz dorostenců a mladších mužů 2021

datum konání: 1. 10. – 3. 10. 2021, publikováno: 7. 10. 2021

O víkendu 2. a 3. října proběhl v olomoucké sokolovně celostátní sraz cvičitelů dorostenců a mladších mužů. Chlapi se sjeli již v pátek večer, během kterého si společně zahráli drobné hry, poseděli, popovídali si a seznámili se s víkendovým programem.

V sobotu dopoledne čekala na 21 účastníků z 16 žup ukázka tréninku některých disciplín z olympijského desetiboje. Cvičitelé si zkusili zhoupnutí na skokanské tyči, sprinterská cvičení, vrh koulí, skok do dálky a hod oštěpem. Po obědové pauze následoval blok s názvem Nebojme se házené, který byl plný přípravných her od vybíjené, přes trefování kuželek až po samotnou házenou. Později odpoledne se Sokolové přesunuli na plavecký stadion, kde se snažili udržet nad hladinou při rychlokurzu vodního póla. Po tomto kardio-zážitku strávili zbytek večera ve squashovém klubu, kde hráli squash, ale také stolní tenis. Dále zde formou jídla, pití a dobrého posezení načerpali sílu na další den.
Neděle totiž byla věnována řecko-římskému zápasu, cvičení na airtracku a zpevňovacím prvkům. Na závěr se účastníci rozloučili a vyrazili zpátky do svých jednot, kde mohou nabyté zkušenosti předat dalším cvičitelům a svým cvičencům.

Fotografie z akce naleznete na našem Rajčeti.