Sraz župních vedoucích dorostenců a ml. mužů 2022

datum konání: 25. 3. – 27. 3. 2022, publikováno: 29. 3. 2022

V uplynulém víkendu proběhl v příbramské sokolovně sraz župních vedoucí dorostenců a mladších mužů. Celkem se do Příbrami sjelo 17 zástupců z žup po celé republice, včetně dvou členů z píseckého Sokola.

Většina účastníků přijela již v pátek na večerní diskuzi a výměnu informací. V sobotu ráno na všechny čekala rozcvička a cvičení na kruzích pod vedením Tomáše Ježka. Po obědě byl mužům představen systém reakčních světel BlazePod, který se využívá pro trénování kognitivních funkcí a může zatraktivnit cvičební hodiny v Sokole. Dále došlo na přednášku o základech gymnastiky od rakouského reprezentačního trenéra P. Koudely, cvičení na hrazdě a online schůzi s Petrem Sádkem, který přítomné seznámil se skladbou Rocková symfonie. Na závěr dne si župní vedoucí ještě vyzkoušeli hru YOU.FO, po níž proběhl závěrečný strečink.

V neděli se všichni rozcvičili pořadovým cvičením, poté poměřili své síly úpolovými hrami a nakonec si zkusili některé silové prvky ze sletové skladby pro dorostence a muže.

Fotky ze srazu naleznete v Galerii.