TeamGym - Malá oblast 2022

datum konání: 27. 11. 2022, publikováno: 28. 11. 2022

Poslední listopadovou neděli uspořádal Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek Malou oblast v TeamGymu. Do písecké sokolovny a sportovní haly se tak v tento den sjeli závodníci a závodnice z Jihočeského, Plzeňského a Středočeského kraje - přijelo celkem 23 družstev.

Závod byl zahájen ráno v 8:30 tzv. Malým TeamGymem, při kterém své řady na akrobacii a na přeskoku předvedlo celkem 18 týmů. Mezi nimi byly i 4 skupiny z píseckého Odboru všestrannosti vedené M. Maturou, M. Sukovou a L. a B. Chmelíkovou a také 3 skupiny z píseckého oddílu gymnastiky vedené J. Rapantem, H. Rapantovou a K. Rapantovou.

Po odcvičení Malého TeamGymu následovalo vystoupení párové akrobacie v podání našich gymnastů z Five Fellas a Fearless. Poté se v zaplněné hale rozběhl závod v TeamGymu Junior, na který se přihlásilo celkem 5 družstev. Zde závodníci cvičí kromě prostné a přeskoku také pohybovou skladbu na koberci 12×12 metrů. Zároveň jsou v této soutěži povoleny i obtížnější prvky, a tak byly k vidění divácky atraktivnější řady.

Malá oblast je pro sokolská družstva také kvalifikací na Velkou oblast v Praze, která se uskuteční 10. a 11. prosince v Praze (viz propozice), a na kterou se vypraví i některé písecké týmy.

Odkazy: výsledky, fotky (od J. Čudlého, J. Koštela, J. Štěpána a D. Piksové)) a videa