TeamGym - Velká oblast 2022

datum konání: 11. 12. 2022, publikováno: 12. 12. 2022

V neděli 11. prosince se do tělocvičny T. J. Sokol Královské Vinohrady sjela všechna kvalifikovaná družstva z Čech na závod Velké oblasti Malého TeamGymu. Do Prahy se vydaly také dva gymnastické týmy z píseckého Odboru všestrannosti vedené cvičitelkou Majkou. Oba týmy si své místo v závodě vybojovaly na Malé oblasti v Písku (viz příspěvek), ze kterého v kategorii II postoupili starší členové z oddělení Gymnastiky (Chobotničky) a v kategorii III kolektiv gymnastických cvičitelů.
Kromě nich přijeli do hlavního města také gymnasté z píseckého oddílu gymnastiky trénované J. Rapantem, kteří v Písku zvítězili v kategorii III.

Jako první měli svůj závod za sebou Chobotničky, kterým se povedla prostná i první dvě řady na přeskoku. Kvůli drobným chybkám při třetí řadě na trampolínce jim však utekla stříbrná medaile, a tak si domů odvezli velmi pěkné třetí místo.
V závěru dne zacvičilo své řady i pět družstev z kategorie III. Gymnasty pod J. Rapantem dělilo pouhých 5 setin od zlata, které si nakonec odvezl T. J. Sokol Radotín mix. Písečtí cvičitelé bohužel na bednu nedosáhli, ale odjížděli naprosto spokojení se čtvrtým místem.

Všem závodníkem gratulujeme a děkujeme našim gymnastům za úspěšnou reprezentaci!

Videa naleznete na YouTube pod TeamGym Velká oblast Praha 2022.
Kompletní výsledky zde.