Vánoční strom pro lesní zvěř

publikováno: 21. 12. 2020

Naši Sokolíci se zapojili do vánoční výzvy ČOS a udělali radost lesním zvířátkům tím, že jim společně nedaleko Třech rybníků ozdobili několik stromečků různými dobrotami.

V úterý 15. prosince se ke stromečku vydala skupinka rodičů a dětí. Na jejich řádné zdobení dohlížel také plyšový maskot Sokol Pepík, který tuto skupinu doprovází i během pravidelných cvičení. Jedna z maminek donesla perníčky, a tak se kromě zvířátek mohli nasytit i ostatní. Po ozdobení stromečku se zazpívaly koledy, zapálily prskavky a zavzpomínalo se na proběhlou mikulášskou sokolskou akci. Při zpáteční cestě potkala skupinka pár otužilců u rybníka, takže výlet byl opravdu pestrý. Všichni si ho užili, popřáli si krásné Vánoce a brzké shledání na cvičebních hodinách.

V neděli 20. prosince se již za zpřísněných podmínek vydalo ke stromečku oddělení gymnastiky. Celkem se musely vytvořit 4 skupinky, které si v lese u Třech rybníků ozdobily svoje vlastní stromky. Díky tomu zde pro lesní zvěř čeká hostina v podobě jablek, mrkve a kaštanů hned na 4 stromcích. Jeden z nich byl dokonce během gymnastické návštěvy rozzářen barevnými světýlky. Po ozdobení následovaly koledy za doprovodu dvou fléten, zapálily se prskavky, vyměňovaly se dárky a jedlo se cukroví. S touto vánoční náladou se pak skupinky vydaly zpět ke sportovní hale, kde si popřály hezké Vánoce a šťastný nový rok a rozešly se domů.

Pár fotek z akce naleznete na našem Rajčeti.

Kdo by chtěl získat drobný sokolský dárek, může se o vánočních prázdninách vydat na náš vánoční KorOrienťák #4, stačí se přihlásit ZDE a přijde vám šifra k nalezení startovního místa.