Všestrannostní desetiboj 2021

datum konání: 3. 10. 2021, publikováno: 4. 10. 2021

V neděli 3. října se vydala výprava píseckých sokolů na svůj první závod po 19měsíční pauze. Těsně před uzavřením cvičení kvůli pandemii koronaviru jsme se v březnu 2020 zúčastnili I. ročníku Všestrannostního desetiboje. Tuto neděli se v Českých Budějovicích konal II. ročník tohoto závodu.
Z Písku se nakonec do jihočeské metropole sjelo 37 závodníků. Po tak dlouhé době byli všichni plni očekávání, a také radosti, že se setkají s ostatními členy jednot.

Po nezbytném rozcvičení a hromadném nástupu se mohli závodníci pustit do boje na jednotlivých stanovištích. Soutěžilo se v 10 disciplínách - shyby, dřepy, skoky přes švihadlo, skok snožmo do dálky, člunkový běh, překážková dráha, hod medicinbalem, vznosy na lavičce, přelézání tyčky a šplh. Důležitá byla rychlost, někde rozhodoval počet udělaných cviků za 30 sekund a jinde zase co nejrychlejší provedení.

Soutěžící si vybírali disciplíny podle toho, kde se uvolnilo místo, takže vše šlo velmi rychle a kolem oběda bylo hotovo. Písecký Sokol měl zastoupení téměř ve všech kategoriích a v každé z nich se dokázal prosadit na stupních vítězů. Celkem si písečtí účastníci přivezli 11 medailí:

• Zuzana Sláviková (předškoláci) - 1. místo
  • Vincent Vítů (žáci I.) - 1. místo
  • Jaroslav Hašek (žáci I.) - 3. místo
  • Zuzana Malá (žákyně I.) - 2. místo
  • Radim Špeta (žáci II.) - 2. místo
  • Pavlína Viktorová (žákyně II.) - 1. místo
  • Lucie Vacková (žákyně II.) - 2. místo
  • Vanda Knettigová (žákyně III.) - 1. místo
  • Martina Zborníková (žákyně IV.) - 1. místo
  • Jan Šíma (dorostenci) - 2. místo
  • Martina Bendasová (ženy) - 2. místo

Spokojeni z výsledků i ze samotné soutěže se písečtí členové Odboru všestrannosti vrátili zpět do Písku a už se zase těší na další akci.
Gratulujeme všem zúčastněným k jejich výsledkům a děkujeme rodičům a dalším dobrovolníkům, kteří se zapojili a pomohli s realizací závodu.

Kompletní výsledky